פרלמנט אל-סם

מה זה פרלמנט?
פרלמנט זו קבוצה מעורבת של גברים ונשים או רק נשים או גברים. מטרת הפרלמנט – מפגשים ושיחות על נושאים שמעסיקים את הקבוצה.
פרלמנטים פעילים קיימים ברוב הערים בישראל, ברשויות מקומיות, במרכזים קהילתיים ובמתנסי”ם. 

מתנדבים?
ישראלים הם עם של מתנדבים, למעשה בכל רשות מקומית קיימת מחלקה להתנדבות, בארגונים, בבתי חולים ובמרכזים קהילתיים. עמותות רבות מפעילות רבבות מתנדבים בנושאים מגוונים.

שילוב פרלמנט עם התנדבות 
פרלמנט אל-סם הוא למעשה שילוב בין הפרלמנטים הקיימים ואוכלוסיית המתנדבים ברשויות המקומיות ובדרך זו לחבר ולרתום אותם לתת כתף למשפחות שילדיהם נמצאים על רצף ההתמכרות. 

1. פעילות חברתית 
הנוכחות כשלעצמה במפגשים השבועיים של הפרלמנט מספקת חברה טובה, תחושת שייכות וסיפוק. 
2. התנדבות, לתת כף
ההתנדבות במסגרת הפרלמנט תורמת לתחושת הערך העצמי שלך, תורמת למשפחות שילדיהם על רצף ההתמכרות, וכמובן תורמת רבות לחברה ולמדינה.

איך עובד הפרלמנט?
נפגשים בקפה או במתנ”ס השכונתי פעם בשבוע ומדברים על כל הנושאים שמעסיקים את החברים בקבוצה כמו בכל פרלמנט שכונתי אחר. הפרלמנט שלנו גם מתנדב לתת כתף למשפחות שילדהם על רצף ההתמכרות.

מה ההתנדבות כוללת?
חברי הפרלמנט מתנדבים בדברים הקטנים והפשוטים של החיים. 
לפעמים צריך הסעות, אולי סיוע בשיעורי בית לילדים הקטנים שנשארו בבית, תרומה של חפצים שחסרים בבית,
סיוע בתיקונים קלים בבית, סיוע בחבילת מזון לנצרכים, תרומת בגדים שחסרים, ספרים ועוד…

מי יכול להצטרף?
אם אתם חברים בפרלמנט פעיל בעיר שלכם, או מתנדבים במסגרת כלשהי ומעוניינים לתת כתף למשפחות של מכורים,
נא רשמו כאן פרטים ונשוב אליכם בהקדם

התנדבות היא מעשה רב עוצמה של חוסר אנוכיות וחמלה שיש לה פוטנציאל לשנות לא רק את החיים של אחרים אלא גם את חיינו. זוהי דרך להחזיר לקהילות שלנו, להשפיע לטובה וליצור אפקט אדיב ושינוי. בעולם שלעתים קרובות מדגיש הצלחה אישית ורווח חומרי, התנדבות מזכירה לנו את המהות האמיתית של האנושות – היכולת שלנו לדאוג, להזדהות ולרומם אחד את השני.

💞 יצירת קשרים משמעותיים:
ההתנדבות מעניקה הזדמנות ייחודית להתחבר לאנשים מרקעים ותחומי חיים מגוונים. הוא שובר מחסומים ומגשר על הפערים שהחברה יוצרת לפעמים. על ידי עבודה לצד אחרים לקראת מטרה משותפת, אנו מפתחים מערכות יחסים משמעותיות ומשיגים הבנה והערכה עמוקה יותר לחוויה האנושית המשותפת. ההתנדבות מאפשרת לנו לבנות קשרים החורגים מגבולות חברתיים, תרבותיים וכלכליים.

🙌 יצירת השפעה חיובית:
אחד ההיבטים המתגמלים ביותר בהתנדבות הוא היכולת לחולל שינוי מוחשי בחייהם של אחרים. בין אם מדובר בסיוע במקלט מקומי, בהדרכת ילדים מוחלשים או בהשתתפות במאמצי שימור הסביבה, כל פעולה של התנדבות תורמת למאמץ קולקטיבי ליצירת שינוי חיובי. באמצעות הפעולות שלנו, אנו יכולים להציע תקווה, תמיכה ומשאבים לנזקקים, להעצים אותם להתגבר על אתגרים ולשגשג.

🌍 בניית קהילות חזקות יותר:
מתנדבים הם עמוד השדרה של קהילות תוססות ועמידות. תרומותיהם חסרות האנוכיות עוזרות לטפל בבעיות חברתיות דוחקות, לחזק את קשרי הקהילה ולעודד תחושת שייכות ואחדות. כאשר אנשים מתאחדים להתנדב, הם הופכים לסוכני שינוי, ומביאים לטרנספורמציה המשתרעת הרבה מעבר להשפעה המיידית שלהם. על ידי השקעת זמן ומאמץ בקהילות שלנו, אנו יוצרים מרחבים שבהם כולם יכולים לשגשג וששם תועדף טובת הכלל.

🌟 צמיחה והתפתחות אישית:
התנדבות היא לא רק נתינה; זוהי גם הזדמנות לצמיחה והתפתחות אישית. באמצעות התנדבות, נוכל לרכוש מיומנויות חדשות, להרחיב את הידע שלנו ולצבור חוויות יקרות ערך שיכולות לשפר את חיינו האישיים והמקצועיים. זה מאפשר לנו לצאת מחוץ לאזורי הנוחות שלנו, לפתח אמפתיה וחמלה, ולטפח פרספקטיבה רחבה יותר על העולם. ההתנדבות מטפחת תכונות כמו מנהיגות, עבודת צוות וחוסן, שהן לא יסולא בפז בכל תחומי החיים.

🌻 טיפוח הכרת תודה ופרספקטיבה:

החשיבות של הכרת תודה ופרספקטיבה. כאשר אנו מתנדבים, אנו עדים ממקור ראשון לאתגרים ולמאבקים שעמם מתמודדים אחרים. חוויה זו יכולה לעזור לנו להעריך את הברכות בחיינו ולפתח תחושת הכרת תודה עמוקה יותר. זה מאפשר לנו לשנות את נקודת המבט שלנו ולהכיר בערך האמיתי של טוב לב, חמלה וקהילה.

 

🌈 השראה לאחרים:

התנדבות מדבקת. כאשר אחרים עדים להשפעה החיובית שאנו עושים באמצעות מאמצי ההתנדבות שלנו, לעתים קרובות הם מקבלים השראה להצטרף ולתרום גם כן. הפעולות שלנו יכולות לשמש כזרז לשינוי, להניע אחרים לצעוד קדימה ולעשות שינוי בדרכים הייחודיות שלהם. על ידי שיתוף התשוקה שלנו להתנדבות, אנו מעוררים אפקט אדווה של חמלה ונדיבות שיכולים ליצור שינוי מתמשך בעולם.

 

🌱 טיפוח אמפתיה והבנה:

ההתנדבות מעניקה לנו את ההזדמנות ללכת בנעליו של מישהו אחר, להבין את ההתמודדויות שלו ולגלות אמפתיה. היא מאפשרת לנו לאתגר סטריאוטיפים, לשבור מחסומים ולטפח חברה מכילה יותר. על ידי עיסוק בקהילות ויחידים מגוונים, אנו מפתחים הערכה עמוקה יותר לעושר החוויות האנושיות ולכוחה של האחדות מול מצוקה.

 

🌍 התמודדות עם אתגרים גלובליים:

בעולם המתמודד עם אתגרים חברתיים, סביבתיים והומניטריים רבים, להתנדבות יש תפקיד מכריע בטיפול בנושאים אלה. מתמיכה בפרויקטים של פיתוח בר קיימא ועד לקידום זכויות אדם, מתנדבים תורמים ליצירת עולם צודק ושוויוני יותר. על ידי הקדשת הזמן והכישורים שלנו למטרות המתאימות לערכים שלנו, אנו הופכים לחלק מתנועה עולמית השואפת לשינוי חיובי.

 

✨ מציאת מטרה והגשמה:

התנדבות מציעה תחושת מטרה והגשמה שלעתים קרובות קשה למצוא בהיבטים אחרים של החיים. על ידי החזרה לאחרים והשפעה חיובית, אנו מנצלים תחושה עמוקה יותר של משמעות והגשמה. ההתנדבות מאפשרת לנו ליישר את מעשינו עם הערכים שלנו ולתרום למשהו גדול מאיתנו. זה מזכיר לנו את הקשר ההדדי הטבוע של האנושות ואת הכוח שבידינו לעצב עתיד טוב יותר.

 

לסיכום, התנדבות היא לא רק מעשה חסד; זוהי דרך חיים המקדמת חמלה, אחדות ושינוי חיובי. על ידי הקדשת זמננו ומרצנו לתמיכה באחרים, אנו לא רק עושים שינוי בחייהם אלא גם מטפחים את הצמיחה וההתפתחות האישית שלנו. אז בואו נאמץ את חשיבות ההתנדבות ונמשיך להיות סוכני שינוי, וליצור עולם שבו שוררים חמלה, אמפתיה ונדיבות.